ELWork

Pracovní stoly ELWork jsou ideálním řešením pro pracoviště, která potřebují na jednom místě kombinovat elektrotechnické a mechanické práce.

Elektromechanická pracoviště

Základ stolu tvoří odolná ocelová konstrukce a pracovní deska z masivní bukové spárovky. Elektrotechnická výbava pracoviště je přehledně a bezpečně integrována v přístrojové liště. Moduly jsou volitelné ze široké škály vyráběných přístrojů podle potřeb konkrétního pracoviště. Součástí stolu jsou volitelné úložné prostory.

Moduly pro přístrojovou lištu

Individuálně řešené složení modulů v přístrojové liště umožňuje přizpůsobit pracoviště ELWork všem potřebám prováděných úkolů a prací. Široká nabídka je stále doplňována o nové modely, například různé druhy zdrojů, transformátorů, zásuvkových panelů, panelů s datovými zásuvkami, nebo mikropáječek.

Kategorie vyráběných modulů

  • základní napájecí a jisticí moduly
  • zásuvkové a zdířkové napájecí moduly
  • moduly měřicích přístrojů
  • moduly zdrojů DC napětí
  • moduly zdrojů AC napětí
  • moduly pájecích stanic
  • moduly datových rozhraní

Vzdálené ovládání pracovišť ELWork

Praxe klade zvýšené nároky na dohled, kontrolu a zejména bezpečnost každého pracoviště. Vzdálené ovládání pracovišť ELWork přináší elegantní, bezpečné a spolehlivé řešení všech uvedených požadavků z jednoho místa. Oprávněné osobě je tak umožněno nezávisle zapínat, vypínat a monitorovat stav jednotlivých pracovišť v místnosti z centrálního ovládacího panelu a tím plně ovlivňovat průběh prací na pracovištích. Výrazně se tak šetří čas a energie. Zvyšuje se bezpečnost práce.

Bezpečnost

Díky rychlé a přehledné kontrole stavu všech pracovišť je možné dálkově vypnout a zapnout jednotlivá pracoviště, nebo vypnout všechny pracoviště naráz v případě nehody. Dálkově ovládání je chráněno zámkem proti neoprávněnému použít nepovolanou osobou. Vzdálené ovládání tak významným způsobem posiluje bezpečnost elektrotechnických pracovišť.

Náklady

Využití 12 voltového napětí pro propojení a ovládání všech pracovišť systému ELWork v celé místnosti šetří náklady na výstavbu centrálního ovládání. Použití datových vodičů pro rozvody výrazně snižuje náklady na instalaci a zároveň umožňuje rychlejší a flexibilnější zapojení všech pracovišť do jednoho celku. Zvyšuje se tak spolehlivost, a díky použití 12 V rozvodu i celková bezpečnost.

Obsluha

Třístavová logika ovládání poskytuje oprávněné osobě okamžitý přehled o stavu jednotlivých pracovišť. Každé pracoviště má na ovládacím panelu jasně definovanou pozici zobrazenou číslicí se změnou barvy dle konkrétního stavu ovládaného pracoviště.

Bezpečnost pracoviště

Základem bezpečnosti je povinný modul M08K pro jednofázové, nebo modul M32K pro třífázové vybavení. Obsahují centrální vypínání, jistič, proudový chránič, bezpečnostní tlačítko TOTAL STOP a přípravu pro dálkové ovládání z centrálního ovládacího panelu.

ELWork

Osvětlení pracovní desky

Kvalitní osvětlení pracoviště chrání zdraví, snižuje únavu a zvyšuje přesnost prováděné práce. Proto je směrovatelné osvětlení součástí stolů ELWork. Umístění světla je volitelné podle výbavy stolu.

Možnosti instalace přístrojové lišty a polic

Přístrojová lišta může byt umístěna na pracovní desce nebo v nástavbě nad deskou stolu. Dalším možným rozšířením je umístění jedné nebo dvou polic nad přístrojovou nástavbou.

Pracovní deska stolu

Masivní deska stolu z bukové spárovky o tloušce 40 mm, má nosnost až 500 kg.  Deska je broušená a ošetřená roztokem lněného oleje s přísadami. Díky této úpravě, je stůl velice příjemný na dotek a umožňuje připevnění dalšího dílenského vybavení, například svěráku.

Volitelné zásuvkové skříně a kontejnery

Stoly mohou být vybaveny různými úložnými moduly s uzamykatelnými zásuvkami nebo dvířky.

Dokumenty ke stažení

Moduly pro přístrojovou lištu

  • Stáhnout

Katalog ELWork

  • Stáhnout