INQ-1

Robustní. Stabilní. Mobilní. A především dokonale bezpečný. Zkušební box pro točivé stroje INQ-1 je sestaven ze silnostěnných hliníkových profilů a vybaven spolehlivými ochrannými prvky. Připraven zvládat i ty nejintenzivnější testy. Při zkoušení elektrotechnických výrobků, točivých strojů a brzd je neocenitelným pomocníkem.

Ergonomie v praxi

INQ-1 je tvořen samotným zkušebním boxem a spodní silnoproudou sekcí. Testovací prostor se nachází přímo před pracovníkem pod velkým průhledným krytem, který poskytuje nejen bezpečí při práci, ale i dokonalý přehled o dění na pracovní desce. Testované zařízení lze na desku nainstalovat velmi snadno pomocí mnoha T-drážek. Vysoká nosnost desky až 200 kg umožňuje v boxu pracovat i s opravdu těžkými stroji. Pod deskou uložená silnoproudá sekce obsahuje konektory a napájení všech aparatur, stejně jako zásuvky, kam lze umístit vlastní měřicí a datová zařízení a pohodlně je ovládat.

Zkušební box INQ-1 v detailu

Odklopný kryt na dvou plynových vzpěrách pro snazší otevírání je vybavený po celé čelní délce madlem.

Pro snadnou manipulaci je zkušební box vybaven čtyřmi zdvojenými kolečky s vysokou nosností a brzdami.

Ovládání a měření v boxu je zprostředkováno pomocí pěti konektorů RS-232 a pěti konektorů RJ-45.

Napájecí a ovládací napětí jsou od sebe oddělena.

Vyvedení všech potřebných vodičů do prostoru pracovní plochy je provedeno přes ochranné kartáče, které zajišťují těsnost zkušebního boxu.

Robustní provedení konstrukce zkušebního boxu ze silných profilů. Spodní přípojná část je přístupná uzamykatelnými dveřmi.

Pracovní plocha s integrovanými montážními T-drážkami pro použití montážních šroubů až do velikosti M8.

Při testech může docházet k vývinu nežádoucího tepla. Ventilace je provedena protilehlými otvory o průměru 120 mm krytými mřížkou. Na přání je lze vybavit ventilátory.

Mechanická i elektrická bezpečnost

Možnost poškození či destrukce zařízení je přirozenou součástí testování. Testovací box INQ-1 poskytuje bezpečný prostor pro mechanické a elektrické testování. Pracovní prostor chrání kryt z 6 mm silného polykarbonátu, který zachytí případné odlétající součásti z testovaného zařízení. Zároveň zabraňuje jakémukoliv zásahu zvenčí během probíhající zkoušky. Nechtěnému otevření krytu zamezuje bezpečnostní zámek s nastavitelnou délkou opožděného odemknutí. Úrazu elektrickým proudem zase předchází řada bezpečnostních opatření v čele s tlačítkem TOTAL-STOP.

Test lze kdykoliv přerušit pomocí tlačítek TOTAL-STOP po obou stranách boxu. Na vyžádání mohou být provedena se žlutým podsvícením.

Otevření odklopného víka boxu během testu zamezuje zámek s nastavitelnou délkou opožděného odemknutí.

Přítomnost napětí signalizuje za každé situace barevný maják. Každá osoba v okolí je tak informována o probíhajících pracích.

Ochranný kryt je vyroben z polykarbonátu o síle 6 mm. Pro ještě vyšší bezpečnost lze box INQ-1 vybavit ochrannou mříží o síle 2 mm.

Dokumenty ke stažení

Katalogový list INQ-1

  • Stáhnout